T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ATAŞEHİR - Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi

Haberler

Ock

Okulumuz Türk Kültürüne imza atmış büyük değerlerimizi tanıtmaya devam ediyor. Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi olarak, Anadolu aşıklarını tanıttığımız "Güneşin Bahçesinden Ezgiler" serisinin dördüncü teması olan "Bir Türkmen Eri, Dağların Çocuğu KARACAOĞLAN" etkinliğimiz muhteşem bir program ile geçekleştirildi. Türk Halk Müziğinin güçlü sesi, ünlü sanatçımız Hüseyin Turan'ın onur konuğu olduğu programımızda, sanatçımız ile Karacaoğlan'la ilgili bir söyleşi gerçekleştirildi. Ardından sayın Hüseyin Turan muhteşem sesiyle Karacaoğlan'ın eserlerini okudu.  Bağlama öğretmeni miz Ahmet Yakup Yıldız'ın yönetiminde okulumuz öğrencileri Karaoğlan'ın en sevilen eserlerini seslendirdiler. Programımıza katılan misafirlerimizin ayakta alkışladığı öğrencilerimizi ve bağlama öğretmenlerimiz Ahmet Yakup Yıldız;Cem Tarım,Evren Ağyüz ve diğer emeği geçen bütün öğretmen arkadaşlarımızı tebrik ediyor, kendilerine teşekkür ediyoruz.

Ara

Aydın Doğan şirketler grubu'nun 60.kuruluş yıldönümü Haliç Kongre Merkezinde coşkulu bir törenle kutlandı. Okulumuzun özel olarak davet edildiği törende, müzik öğretmenimiz Şebnem Paker Odabaş'ın yönettiği okulumuz korosu davetlilerin ayakta alkışladığı muhteşem bir performans sergiledi. Öğrencilerimizi ve emeği geçen bütün öğretmenlerimizi kutluyoruz.


Ara

Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi Gezi Kulübü 2019-2020 eğitim-öğretim yılı faaliyetleri kapsamında Eskişehir kültür turu ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi gezisini öğrencilerimizin de yoğun katılımı ile başarıyla gerçekleştirmiştir. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarının; Sahne Sanatları, Çalgı Yapım, Kompozisyon, Müzik bölümü ve bu bölümlere bağlı Anasanat dallarının birçoğu, müzik bölümü öğretmenlerimiz Cem TARIM ve Evren AĞYÜZ gözetiminde başarıyla ziyaret edilmiştir. Ayrıca öğrencilerimiz; Konservatuvar öğretim görevlisi hocaların bilgi ve birikimlerinden fazlasıyla istifade etmişlerdir. Konservatuvar hocalarına, göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyoruz Ayrıca bu gezi kapsamında Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğrencileri, Alan öğretmenlerinden Ayten Kirmit Süner ve Sema Gürsoy Başak ile Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bölümlerini gezerek alanları ile ilgili bilgi edindiler, gözlemde bulundular. Desteklerinden dolayı Animasyon Bölümü Öğr. Gör. Remzi San ve okulumuz ilk mezunlarından Yüksek Lisans öğrencimiz Eylül Doğa Çalışkan'a çok teşekkür ederiz.Bu güzel ve verimli gezi için Gezi kulübü öğretmenlerimiz Çiğdem KIYAK, Ayten KİRMİT SÜNER ve Evren AĞYÜZ 'e ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.

Ara

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü'nün yaptığı, paydaşlarının 16 Güzel Sanatlar Lisesi olduğu "Anadolu Masalları Projesi" resim sergisi bugün İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde açıldı. Organizasyonunu okulumuzun üstlendiği sergide Aşık Veysel GSL, Başakşehir GSL ve Avni Akyol GSL'nin de değerli öğretmen ve öğrencileri görev aldılar.Okulumuz müzik öğrencilerinin harika performansları ile renk kattığı sergi, bir hafta ziyaretçilere açık kaldı. Emeği geçen okulumuz resim bölümü ve projede görev alan müzik bölümü öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür ederiz.

Ara

Okullarla buluşuyoruz" kapsamında Ataşehir İhsan Kurşunoğlu  Ortaokulu ve Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu öğrencilerini ağırladık. Misafir öğrencilerimize, okulumuz öğrencileri müzik dinletisi sundular. Ardından resim atölye çalışması yapan misafir öğrencilerimiz bu etkinlikten büyük keyif aldılar. İhsan Kurşunoğlu Ortaokulu ve Emlak Konut Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyoruz.

Ara

Millî Eğitim Bakanımız sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk Bey'in, Adile Sultan Kasrında "Eğitim ya da Eğitim" toplantısında, özel misafir öğrenci grubu olarak davet edilen okulumuz öğrencileri Melike Aksan, Yusuf Gül,Sude Sarısoydan ve Damla Akbaş'dan oluşan Quartet grubumuzla harika bir müzik performansı sergiledik. Sayın bakanımız Prof.Dr. Ziya Selçuk Bey'in, değerli sanatçımız Orhan Gencebay, İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Levent Yazıcı ve diğer katılımcıların büyük ilgiyle takip ettikleri performansın sonunda bakanımız öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür etti. Biz de bu özel toplantıda Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi olarak bulunmaktan mutluluk duyduk. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Ara

Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi ailesi olarak Ataşehir İlçesi müzik öğretmenlerini okulumuzda ağırladık. Okulumuz öğretmenleri ilçede bulunan diğer müzik öğretmenlerine okul hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi ardından öğrencilerimiz küçük bir dinleti sundular. Katılan öğretmenlere ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz.

Ara

Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi ailesi olarak Ataşehir İlçesi görsel sanatlar öğretmenlerini ve Prof. Dr. Teymur Rzayev'i okulumuzda ağırladık. Prof. Dr. Teymur Rzayev ilçe öğretmenlerine "Resim Sanatı ve Okullardaki İşleyişi" konulu seminer verdi. Prof. Dr. Teymur Rzayev'e çok teşekkür ediyoruz.

Ara

Ülkemizde özgün baskı resim denince ilk akla gelen isim olan , Türk sanatında, sanatsal üretiminin yanı sıra eğitimci kimliğiyle ve Türkiye'de Güzel Sanatlar Liseleri'nin yapılanmasında da oldukça önemli bir bir yere sahip Prof. Dr. Süleyman Saim Tekcan, okulumuz Seminer döneminde Resim Alanı öğretmenleriyle " Günümüzde Grafik " konulu söyleşi yapmıştır. Kendisine bu anlamlı ve içten sohbeti için teşekkür ederiz. 

Ara

Maltepe Üniversitesi Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Çiğdem İyicil bugün müzik bölümü öğretmenlerimizle bir araya gelerek söyleşi gerçekleştirdi. Söyleşinin ardından Prof. Dr. Çiğdem İyicil ve Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Anasanat Dalı Başkanı Dr. Ögr. Üyesi Aysu Zehra Şanver keman ve flüt öğretmenlerimizle bir araya gelerek keman ve flüt dersleri hakkında paylaşımlarda bulundular. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

Ara

"Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi okullarla buluşuyor" Ali Fuat Cebesoy İlkokulu Erasmus "Clean Nature Long Life - Temiz Doğa Uzun Yaşam" projesi kapsamında öğretmenimiz Mesut Erzincanlı önderliğinde resim bölümü öğrencilerimizin çalışmalarıyla okulun duvarları renklendirildi.Resim öğretmenimiz ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Kas

Resim Bölümü öğrencilerimiz, atölye öğretmenleri Tuba KARAARSLAN, Sema GÜRSOY BAŞAK, Ayten KİRMİT SÜNER ve Abidin Müslüm BAYSAL ile  Sakıp Sabancı Müzesindeki, Türk Sanat Tarihimizde önemli bir yeri olan Osman Hamdi Bey'in eserlerinde kullandığı tekniklere dair bulgular ''Görünenin ötesinde Osman Hamdi Bey'' sergisindeler.

Kas

Müzik bölümü öğrencilerimiz piyano, yaylı çalgılar, nefesli çalgılar, gitar ve bağlama branşlarında, Maltepe Üniversitesi Konservatuvarı'nın değerli hocalarıyla master class yapma ayrıcalığını yaşadılar. Öğrencilerimiz konservatuvar hocaları tarafından büyük övgü topladı. Maltepe Üniversitesi Konservatuvarı'nın çok değerli öğretim üyelerine teşekkürlerimizle...

Kas

İTÜ-MEB arasında imzalanan Eğitimde İşbirliği Protokolü kapsamında İTÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolgahan Çoğulu okulumuzda müzik öğrencilerine seminer verdi ve gitar öğrencileri ile atölye çalışması gerçekleştirdi. Prof. Dr. Tolgahan Çoğulu'ya, organizasyonun gerçekleşmesinde katkılarından dolayı Gitar öğretmenimiz Efgan Rende ve gitar kulübü öğrencilerimize çok teşekkür ederiz

Kas

"Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi okullarla buluşuyor"kapsamında TEB Ataşehir Anadolu Lisesinde mevlit kandili münasebeti ile düzenlenen "Mevlid-i Nebi programda, okulumuz öğrencileri seçkin ilahilerden bir demet sundu. Ayrıca müzik Öğretmenlerimiz Melih Ağdağ ve Ertem Akkuş önderliğinde öğrencilerimiz Okan Yılmaz, Boran Canpolat, Bayram Eren Kurt, Selim Ayaz, Can Ünal, Ozan Özer, Hikmet Diril ve Melek Yıldırım Ali Fuat Cebesoy İlkokulu'nda öğrencilerin büyük ilgisini toplayan ritim etkinliği gerçekleştirdi.Ali Fuat Cebesoy ilkokulu Erasmus ''Clean nature long Life - Temiz doğa uzun yaşam'' projesi kapsamında öğretmenimiz Mesut Erzincanlı önderliğinde resim bölümü öğrencilerimizin çalışmalarıyla okulun duvarları renklendirildi. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.