T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ATAŞEHİR - Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi

Haberler

Haz

Ön kayıt başvuruları

 15 Haziran 2021 Salı günü başlayıp,

30 Haziran 2021 çarşamba günü sona erecektir.

Başvuru saatleri

Hafta  içi her gün saat 09.00 -17.00

Bu yılki yetenek sınavı kılavuzuna göre ;

Bir öğrenci sadece bir tane güzel sanatlar lisesine başvuru yapabiliyor.

Öğrenciler, ikinci bir güzel sanatlar lisesine başvuru yapamaz.

BU SEBEPLE SINAVA GİRİLECEK OKUL SEÇİMİNE İYİ KARAR VERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

Başvurular internet üzerinden yapılabilir olmasına rağmen,başvuru sırasında  herhangi bir aksaklık olmaması, yanlışlık yapılmaması ve sınavla ilgili gerekli tüm bilgilerin alınabilmesi adına, ön kayıt başvurusunu okulumuzda yapmanızı tavsiye ediyoruz.                

Öğrencilerimiz velileriyle birlikte okulumuza gelerek, başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

*Ön kayıt başvurusuna öğrenci velisi mutlaka gelmelidir. 

*Okulumuz, başvurular ve sınavlar sırasında her türlü sağlık tedbirlerini alacaktır

ÖN KAYIT BAŞVURUSUNDA GEREKLİ OLAN EVRAKLAR

•         Öğrenci Kimlik Fotokopisi

•         Öğrencinin 1(BİR) adet vesikalık fotoğrafı

•         Bağış  banka dekontu (250 TL)

Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi Okul Aile Birliği Hesabı (Halk Bankası Örnek Mah. Şubesi ) İban No: TR12 0001 2009 8610 0016 0001 98

AYDIN DOĞAN GÜZEL SANATLAR LİSESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

e-mail: aydindogangsl@gmail.com

İnstagram: aydindoganguzelsanatlarlisesi

Facebook: aydindoganguzelsanatlarlisesi

Twitter: aydindogangsl

Telefon Numarası : 02163178808

Ali DEKE (Müdür Yardımcısı) 0505 372 07 28

Adres:Örnek Mahallesi Neyzen Salimbey Sokak No:24 Ataşehir/İSTANBUL

Haz

Yetenek sınavına  girecek olan aday öğrencilerimizin  Örnek Sınav Videolarımızı seyretmelerini tavsiye ediyor,bütün öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Videolarımızı okulumuzun youtube kanalında ve sosyal medya hesaplarımızdan da izleyebilirsiniz.

Haz

2021 Yetenek sınavı tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Başvuru ve sınav uygulaması ile ilgili detaylı bilgilendirme 13.06.2021 Pazar günü okulumuz web sitesi ve okulumuz sosyal medya hesaplarından yaynlanacaktır.

Başvuru tarihlerini görmek için afişimizi inceleyiniz.

Tem

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Resim Ve Müzik Alanı Yetenek Sınavını kazanan öğrencilerimiz belli oldu. E-okul sisteminde açıklanan listeyi ekte sunuyoruz. Kazanan öğrencilerimizi tebrik ediyor,Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi ailesine hoşgeldiniz diyoruz. Kazanamayan ya da yedek listede olan öğrencilerimize de  eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz.

Yedek listede olan ve kazanamayan diğer öğrencilerimizin listesi e-okulda açıklandıktan sonra yine buradan yayınlanacaktır.

Bu listede olan ve kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerimizi velilerimizle birlikte 15,16 ve 17 Temmuz 2020 tarihlerinde okulumuza kesin kayıt yaptırmak üzere bekliyoruz. Kesin kayıtta istenecek olan evraklar "duyurular" kısmında yayınlanacaktır.

Tem

Yetenek Sınavları MEB tarafından oluşturulan komisyonlar marifetiyle yapıldığı için, bugüne kadar resim ve müzik bölümünden mazaretleri sebebiyle sınava giremeyen öğrencilerimizin, sınavların son gününde  okulda bulunmaları gerekmektedir. Bu tarihlerden sonra bireysel sınav yapılamayacaktır.Bilgilerinize sunarız.

Resim bölümü son sınav günü:06 Temmuz 2020,

Müzik bölümü son sınav günü:07 Temmuz 2020

Tem

2020-2021 Eğitim öğretim Yılı yetenek sınavlarına okulumuzda katılacak olan öğrencilerimizin listesi güncellenerek yeniden yayınlanmıştır.Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğümüz, Yetenek sınavları başvuru ekranını 30 Haziran,1 ve 2 Temmuz 2020 tarihlerinde öğrenci başvurularına yeniden açtığı için ,bu süreler içinde okulumuza yeni başvuruları olmuş ve sınav listesinin güncellenmesi ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Öğrencilerimizin bu listeye göre hareket etmelerini tavsiye ediyoruz.

Ayrıca bugüne kadar resim ve müzik bölümünden mazaretleri sebebiyle sınava giremeyen öğrencilerimizin, sınavların son gününde  okulda bulunmaları gerekmektedir. Bu durumla ilgili olarak okulumuzla lütfen irtibata geçiniz. 

Resim bölümü son sınav günü:06 Temmuz 2020,

Müzik bölümü son sınav günü:07 Temmuz 2020

Haz

2020-2021 Eğitim öğretim Yılı yetenek sınavlarına okulumzda katılacak olan öğrencilerimizin listesi yayınlanmıştır.

E-okul sisteminde olan yoğunluk sebebiyle listelerin yayınlanması gecikmiştir. E-okul üzerinden başvuru yapıp da bu listelerde ismi olmayan öğrencilerimiz varsa ,bu öğrencilerimizin bizzat okulumuza başvurmaları halinde kendileri sınava alınacaktır. 

Sınava katılacak öğrencilerimize  pandemiden dolayı okul bahçemize kadar 1 tane velinin eşlik etmesine izin verilecektir. Öğrencilerimizin ve kendinizin sağlığı açısından bu kurala uymanızı rica ederiz.

Ock

Okulumuz Türk Kültürüne imza atmış büyük değerlerimizi tanıtmaya devam ediyor. Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi olarak, Anadolu aşıklarını tanıttığımız "Güneşin Bahçesinden Ezgiler" serisinin dördüncü teması olan "Bir Türkmen Eri, Dağların Çocuğu KARACAOĞLAN" etkinliğimiz muhteşem bir program ile geçekleştirildi. Türk Halk Müziğinin güçlü sesi, ünlü sanatçımız Hüseyin Turan'ın onur konuğu olduğu programımızda, sanatçımız ile Karacaoğlan'la ilgili bir söyleşi gerçekleştirildi. Ardından sayın Hüseyin Turan muhteşem sesiyle Karacaoğlan'ın eserlerini okudu.  Bağlama öğretmeni miz Ahmet Yakup Yıldız'ın yönetiminde okulumuz öğrencileri Karaoğlan'ın en sevilen eserlerini seslendirdiler. Programımıza katılan misafirlerimizin ayakta alkışladığı öğrencilerimizi ve bağlama öğretmenlerimiz Ahmet Yakup Yıldız;Cem Tarım,Evren Ağyüz ve diğer emeği geçen bütün öğretmen arkadaşlarımızı tebrik ediyor, kendilerine teşekkür ediyoruz.

Ara

Aydın Doğan şirketler grubu'nun 60.kuruluş yıldönümü Haliç Kongre Merkezinde coşkulu bir törenle kutlandı. Okulumuzun özel olarak davet edildiği törende, müzik öğretmenimiz Şebnem Paker Odabaş'ın yönettiği okulumuz korosu davetlilerin ayakta alkışladığı muhteşem bir performans sergiledi. Öğrencilerimizi ve emeği geçen bütün öğretmenlerimizi kutluyoruz.


Ara

Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi Gezi Kulübü 2019-2020 eğitim-öğretim yılı faaliyetleri kapsamında Eskişehir kültür turu ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi gezisini öğrencilerimizin de yoğun katılımı ile başarıyla gerçekleştirmiştir. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarının; Sahne Sanatları, Çalgı Yapım, Kompozisyon, Müzik bölümü ve bu bölümlere bağlı Anasanat dallarının birçoğu, müzik bölümü öğretmenlerimiz Cem TARIM ve Evren AĞYÜZ gözetiminde başarıyla ziyaret edilmiştir. Ayrıca öğrencilerimiz; Konservatuvar öğretim görevlisi hocaların bilgi ve birikimlerinden fazlasıyla istifade etmişlerdir. Konservatuvar hocalarına, göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyoruz Ayrıca bu gezi kapsamında Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğrencileri, Alan öğretmenlerinden Ayten Kirmit Süner ve Sema Gürsoy Başak ile Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi bölümlerini gezerek alanları ile ilgili bilgi edindiler, gözlemde bulundular. Desteklerinden dolayı Animasyon Bölümü Öğr. Gör. Remzi San ve okulumuz ilk mezunlarından Yüksek Lisans öğrencimiz Eylül Doğa Çalışkan'a çok teşekkür ederiz.Bu güzel ve verimli gezi için Gezi kulübü öğretmenlerimiz Çiğdem KIYAK, Ayten KİRMİT SÜNER ve Evren AĞYÜZ 'e ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.

Ara

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğü'nün yaptığı, paydaşlarının 16 Güzel Sanatlar Lisesi olduğu "Anadolu Masalları Projesi" resim sergisi bugün İstanbul Türk ve İslam Eserleri Müzesi'nde açıldı. Organizasyonunu okulumuzun üstlendiği sergide Aşık Veysel GSL, Başakşehir GSL ve Avni Akyol GSL'nin de değerli öğretmen ve öğrencileri görev aldılar.Okulumuz müzik öğrencilerinin harika performansları ile renk kattığı sergi, bir hafta ziyaretçilere açık kaldı. Emeği geçen okulumuz resim bölümü ve projede görev alan müzik bölümü öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür ederiz.

Ara

Okullarla buluşuyoruz" kapsamında Ataşehir İhsan Kurşunoğlu  Ortaokulu ve Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu öğrencilerini ağırladık. Misafir öğrencilerimize, okulumuz öğrencileri müzik dinletisi sundular. Ardından resim atölye çalışması yapan misafir öğrencilerimiz bu etkinlikten büyük keyif aldılar. İhsan Kurşunoğlu Ortaokulu ve Emlak Konut Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyoruz.

Ara

Millî Eğitim Bakanımız sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk Bey'in, Adile Sultan Kasrında "Eğitim ya da Eğitim" toplantısında, özel misafir öğrenci grubu olarak davet edilen okulumuz öğrencileri Melike Aksan, Yusuf Gül,Sude Sarısoydan ve Damla Akbaş'dan oluşan Quartet grubumuzla harika bir müzik performansı sergiledik. Sayın bakanımız Prof.Dr. Ziya Selçuk Bey'in, değerli sanatçımız Orhan Gencebay, İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Levent Yazıcı ve diğer katılımcıların büyük ilgiyle takip ettikleri performansın sonunda bakanımız öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür etti. Biz de bu özel toplantıda Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi olarak bulunmaktan mutluluk duyduk. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

Mrt

 

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ve İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci “CNR 5. Uluslararası Kitap Fuarı” açılış programına katıldı.