T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
İSTANBUL / ATAŞEHİR - Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi

Haberler

Kas

Resim Bölümü öğrencilerimiz, atölye öğretmenleri Tuba KARAARSLAN, Sema GÜRSOY BAŞAK, Ayten KİRMİT SÜNER ve Abidin Müslüm BAYSAL ile  Sakıp Sabancı Müzesindeki, Türk Sanat Tarihimizde önemli bir yeri olan Osman Hamdi Bey'in eserlerinde kullandığı tekniklere dair bulgular ''Görünenin ötesinde Osman Hamdi Bey'' sergisindeler.

Kas

Müzik bölümü öğrencilerimiz piyano, yaylı çalgılar, nefesli çalgılar, gitar ve bağlama branşlarında, Maltepe Üniversitesi Konservatuvarı'nın değerli hocalarıyla master class yapma ayrıcalığını yaşadılar. Öğrencilerimiz konservatuvar hocaları tarafından büyük övgü topladı. Maltepe Üniversitesi Konservatuvarı'nın çok değerli öğretim üyelerine teşekkürlerimizle...

Kas

İTÜ-MEB arasında imzalanan Eğitimde İşbirliği Protokolü kapsamında İTÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tolgahan Çoğulu okulumuzda müzik öğrencilerine seminer verdi ve gitar öğrencileri ile atölye çalışması gerçekleştirdi. Prof. Dr. Tolgahan Çoğulu'ya, organizasyonun gerçekleşmesinde katkılarından dolayı Gitar öğretmenimiz Efgan Rende ve gitar kulübü öğrencilerimize çok teşekkür ederiz

Kas

"Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi okullarla buluşuyor"kapsamında TEB Ataşehir Anadolu Lisesinde mevlit kandili münasebeti ile düzenlenen "Mevlid-i Nebi programda, okulumuz öğrencileri seçkin ilahilerden bir demet sundu. Ayrıca müzik Öğretmenlerimiz Melih Ağdağ ve Ertem Akkuş önderliğinde öğrencilerimiz Okan Yılmaz, Boran Canpolat, Bayram Eren Kurt, Selim Ayaz, Can Ünal, Ozan Özer, Hikmet Diril ve Melek Yıldırım Ali Fuat Cebesoy İlkokulu'nda öğrencilerin büyük ilgisini toplayan ritim etkinliği gerçekleştirdi.Ali Fuat Cebesoy ilkokulu Erasmus ''Clean nature long Life - Temiz doğa uzun yaşam'' projesi kapsamında öğretmenimiz Mesut Erzincanlı önderliğinde resim bölümü öğrencilerimizin çalışmalarıyla okulun duvarları renklendirildi. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kas

Ünlü Mimar Nevzat Sayın ve Mimar Dilara Hanım bugün okulumuzu ziyaret ederek, okulumuza yapılacak olan konser salonu, çalgı bakım onarım atölyesi ve resim atölyeleri çizimleri konusunda incelemelerde bulundu. Aydın Doğan Vakfı'na ve kendilerine çok teşekkür ediyoruz. 

Kas

8-9 Kasım 2019 tarihleri arasında Sulukule Sanat Merkezinde gerçekleştirilen 2. Uluslararası Perküsyon Festivali ve Yarışması'nda okulumuz adına yarışan öğrencilerimiz  Okan Yılmaz, Ozan Taştan, Ozan Onur Mermerci "Basqali" adlı eser düzenlemesi ve performansı ile Turk Müziği Kategorisinde "1." , Okan Yılmaz, Ozan Onur Mermer, Gökhan Ulusoy, Yaşar Hepbildik ve Ege Ozan Çalışkan ise Latin Kategorisinde "2." olmuşlardır. Ayrıca 9.sınıf müzik öğrencilerimiz Can Ünal kendi kategorisinde 1., Selim Ayaz ise 3. Olmuşlardır. Öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Kas

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalı Başkanı Sayın Prof. Dr. Mustafa Uslu okulumuzu ziyaret etti. Okulumuzla ilgili bilgi alan hocamız özellikle Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesinden mezun olarak Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümüne gelen öğrencilerimizin çok başarılı öğrenciler olduğunu, bunun da okulumuzun eğitim öğretim kalitesinin ne kadar yüksek olduğunu gösterdiğini ifade ettiler. Kendilerine bu ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Kas

Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81.yılında okul konferans salonunda yapılan törenle anıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan anma töreninde  Okulumuz resim alanı öğrencilerimizin hazırladığı sahne dekorunda, müzik alanı öğrencilerimiz Atatürk'ün sevdiği şarkıları icra ettiler. Kültür bölümü öğretmenlerimiz Bilge Efe,Gözde Günay Ural ve Ayşe Özgür'ün yönettiği program, okul müdürümüz Osman Bozali'nin teşekkür konuşmasıyla son buldu. Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Kas

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan  Yardımcısı  Sayın Prof.Dr Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakan danışmanı Sayın Aylin Şengün Taşçı, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Serkan Gür, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Ertuğrul Bilican bugün okulumuzu ziyaret ettiler. Okulumuzun bütün bölümlerini gezen sayın bakan yardımcımız, öğrencilerimizin hazırlamış olduğu mini konseri büyük bir ilgi ve beğeniyle takip etti. Resim ve müzik bölümü öğrencilerimizle de sohbet etti. Resim bölümü öğrencimiz Aylin Işın'ın kendileri için yapmış oldu portreyi sayın bakan yardımcımıza takdim ettik.Okulumuzdan, bakanlık olarak beklentilerinin çok yüksek olduğunu, başarılarımızın artarak devam etmesini diledi. Kendilerine ve diğer kıymetli misafirlerimize çok teşekkür ediyoruz.

Ekm

İstanbul Valiliği tarafından Cumhuriyet'in 96'ncı kuruluş yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen resepsiyona, okulumuz adına "Türkiye Güzel Sanatlar Liseleri Arası Gitar Yarışması"nda 1'inci olan Ozan Onur Mermer katıldı.

İftihar ettiğimiz öğrencimize daha nice başarılar dileriz.

Ekm

Okulumuzda, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılını, öğretmen,öğrenci veli ve çalışanlarımızla birlikte büyük bir coşkuyla kutladık.

Milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişi yolunda verdikleri mücadeleler için başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu uğurda canlarını veren bütün ecdadımızı rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz. Bölünmez bütünlüğümüzün teminatı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Ekm

Okulumuzun"Kariyer Planlama ve Üniversite Tanıtım" etkinlikleri kapsamında Okul Rehber Öğretmenimiz Zeynep Burcu Apak koordinatörlüğünde 11. ve 12. sınıf öğrencilerimizle İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsünü ziyaret etti.

Ekm

Ünlü Luthiye Ramazan CALAY bey, öğrencimiz Rıan ABOALZAHAB'a kendi atölyesinde yaptığı udu hediye etmiştir. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Ekm

 

 

Engin Gürkey, perküsyon sanatçısı ve stüdyo müzisyeni. Müzik eğitimine 1976 yılında, İstanbul Belediye Konservatuvarı vurmalı çalgılar bölümünde Yücel Berrak ile başladı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan 1992 yılında mezun olan sanatçı aynı yıl bu kurumda öğretim elemanı olarak görve başladı.1994 yılında İ.Ü.D.K. Vurmalı Çalgılar Bölümü'nde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.2000  yılında akademik ve amatör  perküsyon ve ritim programına katkıda bulunmak amacıyla   başlattığı '' Gürkey Perküsyon Atölyesi'' adı altında  Dünya Perküsyon ve Ritimleri için yazdığı eğitim programı: Akademik ve Amatör ''Ritimce'' iki ayrı formasyonda, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise ve Üniversite ile bir çok konservatuvar, kolej, devlet okulu ve kültür merkezlerinde yer almaktadır. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekm

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Prof. Serpil Murtezaoğlu,Öğretim Üyesi Dr.Ahmet Tunç Buyruklar, Öğretim Görevlisi Ali Kazım Akdağ ve Araştırma Görevlisi Mehmet Ali Sezen okulumuzda çalgı bakım ve onarımıyla ilgili seminer düzenleyerek öğrenci ve öğretmenlerimizle bir araya geldi.